0 yorumlar enesipek Other

Kişisel ya da kurumsal olması fark etmez, pek çok kişi büyük bir heves ile internet sitelerini kuruyorlar. Bu sitelerin gerek içeriklerini gerekse tasarımlarını en iyi şekilde yapan kişiler çoğu zaman istediklerini elde edemiyorlar. Çünkü arzuladıkları başarılı sonuçları sosyal medyada elde edemiyorlar. Halbuki doğru adımlar ile beraber bu işlem oldukça kolaydır.

Sayfa Yapısı Oluşturma

İnsanların sosyal medyada başarılı SEO çalışmaları yapması adına ilk önce internet sitelerinde sosyal medya hesaplarına ait linkli bağlantıları olan ikonları yerleştirmeleri gerekmektedir. firmaya ait olan logo mutlaka sosyal medyadaki profil fotoğrafına yerleştirilmelidir. Böylece istenilen kurumsal kimlik konusundaki başarılı çalışmalar da sağlanmış olur. Profil kısmında başta telefon numarası ve internet sitesi gibi detaylar da yine firmalar konusunda doldurulması gerekli detaylar içerisindeki yerini almış durumda.

Görsel ve İçerik Hazırlama

Yapılacak olan paylaşımlarda mutlaka görsel kullanılmalıdır. Bu görsel ile beraber istenilen mesaj en etkili şeklide verilmiş olacak, ayrıntılı anlatım da içerik ile insanlara sunulacaktır. Paylaşım yaparken mümkün olduğu kadar dikkat çekici ve eğlenceli içerikler hazırlanmalıdır. İçerik için hazırlanmış olan görselde ise logonun yer alacağı damga, imza ya da bant kullanılmaya özen gösterilmelidir.

Sosyal Medyada Uygulanması Gereken Kurallar

Facebok

Her gün mutlaka en az 1 paylaşım yapılmalı fakat 5 paylaşımı geçmemelidir. Paylaşılacak olan içeriklerin görselleri kaliteli olmalıdır. Facebook hesabı markaya uygun tarzda optimize edilmelidir. Topluluk yönetimi çalışmasını yapmak, markalar adına oldukça ciddi geri dönüşler sağlanmasına yardımcı olunacaktır.

Twitter

Etkileşim odaklı paylaşım yapacak olan markalar, sosyal medyada bilinirliğini ciddi oranlarda artış göstermiş olacaktır. Genel olarak Twitter, içerik akışının en hızlı olduğu mecralardan bir tanesidir. Gündeme uygun tarzda paylaşımların yapılması sonrasında markanın bilinilirliği yüksek oranlara erişmiş olacaktır. Markaya ait özelliklere uygun hashtag kullanımı ile beraber hedef kitle ve müşterilerin firma hakkındaki görüşleri de ciddi oranlarda değişim gösterecektir.

Google+

Diğer sosyal medya platformlarının aksine burada paylaşımlar günlük olmak zorunda değildir. Burada yer alan topluluklar ile beraber paylaşımların görünür olma oranı ciddi şekilde artmış olacaktır. Alternatif içerik pazarlama yöntemlerinin kullanılması ile beraber firmaların Google+ değeri artış gösteriyor.

Instagram

Burada görsel içerikler oldukça yüksek etkileşimler almaktadır. Görsel paylaşım temelli bu alanda markayı en iyi şekilde temsil etmeyi de başarmış olacaklardır. Aynı Twitter’da olduğu gibi İnstagram’da da hashtag kullanımına dikkat edilmelidir.

Bize düşüncelerinizi bildirin

* Zorunlu Alanlar

Yorumlar (0)

Recent articles

Archives